Strażnicy Marzeń

Strażnicy Marzeń to wielka przygoda, opowieść o grupie bohaterów, a każdy z nich ma niezwykłe zdolności. Każdy zły duch, znany jako Mrok, chce przejąć władzę nad światem, nieśmiertelni Strażnicy Marzeń muszą po raz pierwszy w historii połączyć siły, by ocalić nadzieje, wierzenia i wyobraźnię dzieci na całej Ziemi. Jedną z głównych bohaterów, który za wszelką cenę chce powstrzymać Mroka przed jego złowieszczymi planami jest Sarah. Która do tej pory pragnęła tylko jednego…być wolnym duchem, lecz znów będzie musiała stanąć wraz z strażnikami u boku w jak dotąd najtrudniejszym zadaniu jakim się zmierzy. Jednak nie będzie to takie łatwe. Oprócz Mroka, będzie musiała trzymać w tajemnicy sekret, który może wiele zmienić w życiu jej jak i Jack’a Frost’a nieodwracalnie.

Bohaterowie

Historia

Jack to istota nadnaturalna, podobnie jak inni Strażnicy. Jednak w odróżnieniu od nich jest samotnikiem. To klasyczny buntownik bez powodu. Jest nieśmiertelny, wiecznie młody, charyzmatyczny i bardzo inteligentny. Dzięki czarodziejskiej różdżce sprawuje władzę nad pogodą. Może przywoływać huraganowe wiatry i burze burze śniegowe. Jego bezustanne figle niejednokrotnie wywołują prawdziwy chaos. Ale dopóki nie odkryje, czemu powinna służyć jego moc, nigdy nie stanie się prawdziwym Strażnikiem. 

 

Jak wszyscy strażnicy Sarah to istota o nadprzyrodzonych zdolnościach. Jest nieśmiertelna, uparta ale też niezwykle charyzmatyczna i piękna. W porównaniu do Jacka Sarah może sprawować władzę nad pogodą wykorzystując tylko i wyłącznie swoje ciało, najczęściej jednak wykorzystawszy są dłonie. Źródło mocy, którą posiada jest zamknięte w małym kryształku wiszący na jej szyi. Już od samego początku jej znajomość z Jackiem jest oparta wyłącznie na problemach jakie ich łączą. Lecz później wychodzi na jaw tajemnica skrywana przez zęby Zębowej Wróżki, która zmienia wszystko.

 

Chodź niektórzy nazywają go Świętym Mikołajem, North był kiedyś kozackim wojownikiem. Na obu ramionach ma tatuaże. Na jednym "grzeczny", a na drugim "niegrzeczny". Jest groźny, wymagający i porywczy, a co gorsza nic nie uchodzi jego uwadze. Jeżeli wierzy w jakiś cel, nikt i nic nie powstrzyma go przed jego realizacją.

Ząbek to piękna, skrząca zielono-niebieskimi refleksami krzyżówka człowieka z kolibrem. Jest bardzo ruchliwa i pełna energii, a jej nogi zdają się nigdy nie dotykać ziemi. Jej pióra i ogon potrafią wyrazić cały wachlarz emocji. Jak wiadomo Zębowa Wróżka zbiera zęby, które dzieci chowają pod poduszkę. Ale mało kto wie, że w tych zębach zaklęte są najpiękniejsze dziecięce wspomnienia. Ząbek strzeże ich w swoim pałacu, żeby przywołać je kiedy będą najbardziej potrzebne.

Zając Wielkanocny to wyluzowany i pewny siebie Australijczyk, równie suchy, jak ziemia, która go zrodziła. To wyśmienity zwiadowca i bezpardonowy obrońca przyrody. Podąża za naturalnym rytmem natury i kiedy trzeba działać, zawsze cierpliwie czeka na odpowiedni moment. Ale kiedy ten moment nadejdzie, działa błyskawicznie. Nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi. Jedyne co potrafi go zirytować, to bezustanne gadanie Northa o przewadze Wigilii nad Wielkanocą.

Piaskowy Ludek to strażnik snów. Jest niemy, ale porozumiewa się dzięki ruchomym piaskowym obrazom które pojawiają się nad jego głową. To połączenie Harpo Marxa i Buddy. Istnieje od wieków, jest mądry i niesamowicie potężny. Chociaż spokojny z natury, potrafi zaciekle walczyć i biczem z piasku siec Mroka i jego nocne koszmary. 

 

Mrok to przysłowiowy potwór, który czyha pod waszym łóżkiem i sprawia, że boicie się ciemności. Mieszka pod ziemią, a jego siedziba to wypaczone odbicie królestwa Strażników. Przez stulecia musiał wysłuchiwać, jak rodzice mówią dzieciom, że nie istnieje i patrzeć, jak cała chwała przypada Strażnikom. Teraz postanowił to zmienić. Sprawić, że ludzie znów w niego uwierzą. Zamierza zniszczyć wiarę w Strażników i wszystko to, co reprezentują, aż na świecie nie pozostanie nic oprócz strachu. Jednak nie tylko to zamierza osiągnąć. Przysiągł sobie że zemści się na Sarze za jej błąd w przeszłości

BLOG ZOSTAŁ ZAWIESZONY